Darabanth Auctions
ロット10193
+1枚
Gádor István (1891-1984): Geometrikus falikép. 1970 körül. もっと見る
Gádor István (1891-1984): Geometrikus falikép. 1970 körül. Mázas
samottos kőagyag plakett, mázba foglalt, geometrikus elemeket
képező réz szál, üvegmassza és vas hengerszelet díszítéssel.
Minimális kopással, a samottos anyag jellegéből, illetve az alkotói
anyagformálásból adódó esztétikai hibával, 40x20 cm
Darabanth Auctions
ロット10194
+2枚
Janáky Viktor (1933-1999): Modernista figurális plakettkép. もっと見る
Janáky Viktor (1933-1999): Modernista figurális plakettkép. 1976.
Többmázas kerámialap, felületbe mázazott porcelán gyűrűszigetekkel.
Hátoldalon jelzett: Janáky. A művész autográf ajándékozási
szövegével. Egyik gyűrűn kis hiány. 44x22 cm
Darabanth Auctions
ロット10195
+2枚
Gorka Lívia (1925 - 2011): Dísztál. Színes mázakkal もっと見る
Gorka Lívia (1925 - 2011): Dísztál. Színes mázakkal festett
kerámia, jelzett, hibátlan, d: 19,5 cm, m: 8 cm /// Művészetének
forrása a természet, jellemző tárgyai a nagyméretű, aszimmetrikus
edények, az idolok, halak, madarak, kövek. A korongolás előtti ősi
agyagalakítást követte. Egyedi tárgyakat hozott létre, szeretett
sorozatban, tárgycsoportban gondolkozni
Darabanth Auctions
ロット10196
+3枚
Bod Éva (1924-2004): Tengerkék padlóváza. Feketén pöttyözött もっと見る
Bod Éva (1924-2004): Tengerkék padlóváza. Feketén pöttyözött élénk
kék mázas kerámia. Jelzett, szájánál kis pattanással, alján
repedésvonallal, összességében jó állapotban, m: 52 cm
Darabanth Auctions
ロット10197
+2枚
Gorka Lívia (1925-2011): Dísztál. Geometrikus mázazással もっと見る
Gorka Lívia (1925-2011): Dísztál. Geometrikus mázazással fedett
kerámia, jelzett, minimális kopottsággal, 29x29 cm
Darabanth Auctions
ロット10198
+2枚
Gorka Géza (1894-1971): Horpasztott négyoldalú váza. もっと見る
Gorka Géza (1894-1971): Horpasztott négyoldalú váza. Repesztett
mázzal, jelzett, aljánál lepattanással, m: 15 cm
Darabanth Auctions
ロット10256
+1枚
Fehér László (1953-): Hídnál, 2020. Szitanyomat, papír, もっと見る
Fehér László (1953-): Hídnál, 2020. Szitanyomat, papír, jelzett,
művészpéldány E.A. IX./X. számozással. 77x56 cm. / László Fehér
(1953-): At the bridge, 2020. Screenprint on paper, signed,
artist's proof numbered E.A. IX./X., 77x56 cm
Darabanth Auctions
ロット10257
+1枚
Pinczehelyi Sándor (1946-): Szélkiáltó, 1986. Szitanyomat, もっと見る
Pinczehelyi Sándor (1946-): Szélkiáltó, 1986. Szitanyomat, papír,
jelzett, számozott (5/25), Pinczehelyi Sándor autográf ajándékozási
soraival 1986-ból. Mindössze 25 példányban készült sokszorosított
grafika a művész PFZ (piros, fehér, zöld) korszakából! 45,5x65 cm.
/ serigraphy on paper, signed, numbered (5/25), with autograph
dedication by the artist
Darabanth Auctions
ロット10258
+1枚
Kelemen Károly (1948): Mick Jagger, 1976. Szitanyomat, もっと見る
Kelemen Károly (1948): Mick Jagger, 1976. Szitanyomat, papír.
Jelezve jobbra lent. Számozott (7/10). 49x64 cm. Mindössze 10
példányban készült, rendkívül ritka pop art gyűjtői darab! /
Kelemen Károly (1948): Mick Jagger, 1976. Screenprint on paper.
Signed lower right. Numbered (7/10). 49x64 cm. Very rare pop art
collector's item!
Darabanth Auctions
ロット10259
+6枚
Klf. alkotók (közte Beöthy-Steiner Anna, Fajó János, Forbát もっと見る
Klf. alkotók (közte Beöthy-Steiner Anna, Fajó János, Forbát Alfréd,
Kovács Attila, Ligeti György, Victor Vasarely által tervezett
dobozban): Hommage a Carl Laszlo, Editions le Cadre, Basel, 1972.
Sokszorosított grafikák és szövegek. Alkotók: Kostas Axelos,
Gerlinde Beck, Beöthy-Steiner Anna, Fritz Billeter, Hartmut Böhm,
Erich Buchholz, Hsia Chin, Fajó János (szitanyomat, jelzett és
48/105 számozással), Forbát Alfréd (szitanyomat, jelzett és 48/105
számozással), Pietro Gallina, Johannes Grützke, Jiri Kolar,
Reinhard Kraft, Werner Krieglstein, Kovács Attila (szitanyomat,
jelzett és 48/100 számozással), Walter Leblanc, Ligeti György
(jelzetzt, sokszorosított szövegmű), Richard P. Lohse, Thilo
Maatsch, Thomas Ring, Amelio Roccamonte, Christian Schad, Friedrich
Schröder-Sonnenstern, Claude R. Stange, Klaus Staudt, Jorrit
Tornquist, Timm Ulrichs, Victor Vasarely.. Megjelent 100
példányban, amelyből az 1-35 példányok a közreműködők részére
foglalt. Az egyes művek részben számozottak, 48/100 vagy 48/105
számozással. Kiadói vászonborítású, fedelén plasztikus dobozban,
amely Victor Vasarely sokszorosított. jelzett és számozott 048/100)
objektje. Egyes alkotások mérete változó, 12x10 és 15x10 cm között.
Doboz alján apró kopásnyomokkal, jó állapotban. Komplett,
hiánytalan. Ritka!
Darabanth Auctions
ロット10260
+3枚
Freytag Zoltán (Gödreszentmárton, 1901 - Budapest, 1983): もっと見る
Freytag Zoltán (Gödreszentmárton, 1901 - Budapest, 1983): Continuo,
1966 olaj, vászon. Jelzett. Hátoldalán Freytag 66 Continuo,
Kiállítva: Freytag Zoltán festőművész kiállítása, Budapest,
Műcsarnok, 1977. szeptember 2.-25. 130 X 90 cm Minimális felületi
sérüléssel
Darabanth Auctions
ロット10261
+1枚
Kondor Béla (1931-1972): Ülő alak és angyal. Toll, papír もっと見る
Kondor Béla (1931-1972): Ülő alak és angyal. Toll, papír jelezve
jobbra lent. Üvegezett fakeretben. 14x9,5 cm
Darabanth Auctions
ロット10262
+4枚
Baranyai András (1938-2016): Kezek című munkáihoz és もっと見る
Baranyai András (1938-2016): Kezek című munkáihoz és egyéb
munkákhoz használát fotó negatívok, nyomólemezek nagy méretben. 59
db 40x60 cm ig. Némelyik a negatívokon jelzett. Érdekes, értékes
anyag
Darabanth Auctions
ロット10263
Korniss Dezső (1908-1984): Fej, 1930 körül. Ceruza, papír, もっと見る
Korniss Dezső (1908-1984): Fej, 1930 körül. Ceruza, papír, jelzés
nélkül. Reprodukálva: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból.
Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében.
Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 277. o. Üvegezett fakeretben.
Lapszéli javításokkal. 22×17 cm. / pencil on paper on paper,
unsigned, reprudced in the book: Kolozsváry Marianna: Csak tiszta
forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984)
művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria, page 277. With
minor restorations on the edge of the paper. Framed
Darabanth Auctions
ロット10264
+3枚
Győrffy Sándor (1951-): Hommage a M. N. L. (Moholy-Nagy László) もっと見る
Győrffy Sándor (1951-): Hommage a M. N. L. (Moholy-Nagy László) No.
1, 2011. Akril, vászon, jelzett a hátoldalán. Reprodukálva: Győrffy
Sándor: A csend pillanata . Festmények 1987-2013. H.n., Muravidék
Baráti Kör Kulturális Egyesület, 2014, 116. oldal. 60×50 cm. /
Sándor Győrffy (1951-): Hommage a M. N. L. (Moholy-Nagy László) No.
1, 2011. Acrylic on canvas, signed on the reverse, Reproduced in
the book: Sándor Győrffy: A csend pillanata (The Moment of
silence). Festmények (Paintings) 1987-2013, page 116. 60x50 cm
Darabanth Auctions
ロット10265
+3枚
Ifj. Guti József Soma (1946-): Pihenő gladiátorok, 1986. もっと見る
Ifj. Guti József Soma (1946-): Pihenő gladiátorok, 1986. Olaj,
farost, jelezve jobbra lent. Hátoldalán a művész címkéjén autográf
felirattal. Dekoratív fakeretben. 55x70 cm
Darabanth Auctions
ロット10266
+2枚
Mácsai István (1922- 2005): Csendélet. Olaj, vászon, jelezve もっと見る
Mácsai István (1922- 2005): Csendélet. Olaj, vászon, jelezve jobbra
lent, hátoldalán Képcsarnok Vállalat cimkéjével. Dekoratív
fakeretben, 60×80 cm. Mácsai István életművének egy korai,
színekben pompázó, kimagasló kvalitású alkotása, feltehetően az
1950-es évek végéről. Gyönyörű gyűjtői darab! / Mácsai István
(1922-2005): Still life. Oil on canvas, signed lower right. With
Képcsarnok Company label on the reverse. Framed, 60×80 cm
Darabanth Auctions
ロット10267
+1枚
Maurer Dóra (1937-): TV-nézők. Tus, papír, jelezve jobbra もっと見る
Maurer Dóra (1937-): TV-nézők. Tus, papír, jelezve jobbra lent.
Proveniencia: Haraszty Gyűjtemény, üvegezett keretben. 17x21,5 cm
Darabanth Auctions
ロット10268
+4枚
Gellér B. István (1946-2018), 2 db mű: Gesztusok, 1969. もっと見る
Gellér B. István (1946-2018), 2 db mű: Gesztusok, 1969. Monotípia,
papír, mindkettő jelzett a hátoldalán. Paszpartuban. 29x20,5 cm
Darabanth Auctions
ロット10269
+1枚
Swierkiewicz Róbert (1942-2019): Europe's art climatic, 1986.
Vegyes もっと見る Swierkiewicz Róbert (1942-2019): Europe's art climatic, 1986. Vegyes technika, kollázs, applikáció, karton. Jelezve jobbra középen lent: SR 1986. Plexi tárlóban. Egyi applikáció kissé elvált. / mixed technique on board, signed
Darabanth Auctions
ロット10270
+4枚
Csáji Attila (1939-): Hálók, körök, barangoló gesztusok. もっと見る
Csáji Attila (1939-): Hálók, körök, barangoló gesztusok. Vegyes
technika, farost. Jelezve középen lent: Attila. Hátoldalán Csáji
Attila autográf feliratával. 68x70 cm. / Attila Csáji (1939-):
Nets, circles, gestures. Mixed technique on wood fibre, signed,
with autograph description on the reverse. 68x70 cm
Darabanth Auctions
ロット10271
+6枚
Gyarmathy Tihamér (1915 - 2005) emlékére: 12 lapos grafikai もっと見る
Gyarmathy Tihamér (1915 - 2005) emlékére: 12 lapos grafikai mappa,
Budapest 2005. Különböző sokszorosító grafikai technikák (8db
rézkarc, 3db cinkográfia, 1db linómetszet), merített papír. Jelezve
laponként GY szárazpecséttel, 10/50 számozással. Lapméret: 61×69,5
cm. Eredeti, kiadói bársonykötésű mappában, borítón Gyarmathy
Tihamér bronz domborművével. Kiadói kísérő füzettel, amely egyben
attest (igazolás) is Rádóczy Gyarmathy Gábor, Aszalós Endre,
Körmendi Anna és Kasnyik László autográf aláírásaival. Továbbá
Rádóczy Ákos és Passuth Krisztina autográf aláírásaival. Komplett,
hiánytalan gyűjtői ritkaság! Jó állapotban
Darabanth Auctions
ロット10272
+6枚
Konok Tamás (1930-2020): 6 db lapból álló mappa, 1991. もっと見る
Konok Tamás (1930-2020): 6 db lapból álló mappa, 1991. Szitanyomat,
papír, mindegyik jelzett és számozott 22/40. Kiadói papírmappában
és kísérő szöveggel. Komplett, hiánytalan gyűjtői ritkaság! 28×28
cm
Darabanth Auctions
ロット10273
+2枚
Zalavári József (1955-): Colour dialog II., 2020 Alumínium もっと見る
Zalavári József (1955-): Colour dialog II., 2020 Alumínium eloxal.
Jelzett a hátoldalán. 52x51 cm. / aluminium eloxal, signed on the
reverse
Darabanth Auctions
ロット10274
+1枚
Nádler István (1938-): Nyomok, 1982. Szitanyomat, papír, もっと見る
Nádler István (1938-): Nyomok, 1982. Szitanyomat, papír, jelzett.
Jelzett. Számozott: 3/30. 49x68,5 cm. Paszpartuban. Mindössze 30
példányban készült gyűjtői ritkaság! / István Nádler (1938-):
Traces, 1982. Serigraphy on paper, signed, numbered: 3/30, in
passepartout. 49x68,5 cm
Darabanth Auctions
ロット10275
+2枚
Aknay János (1949): Festőangyal. Akril, vászon, faroston. もっと見る
Aknay János (1949): Festőangyal. Akril, vászon, faroston. Jelezve
jobbra lent. Hátoldalán autográf felirattal. 80x70 cm. Fakeretben.
/ acrylic on canvas, mounted on wood fibre, signed lower right,
with autograph description on the reverse, framed. 80x70 cm
Darabanth Auctions
ロット10276
+2枚
feLugossy László (1947-): Kódnélküli kép, 2014. Olaj, もっと見る
feLugossy László (1947-): Kódnélküli kép, 2014. Olaj, vászon,
jelzett a hátoldalán. 70x50 cm. Proveniencia: korábban Gergely Iván
közgazdász gyűjteményében
Darabanth Auctions
ロット10277
+3枚
ef.Zámbó (efZámbó) István (1950-): Vasarely maszk, もっと見る
ef.Zámbó (efZámbó) István (1950-): Vasarely maszk, 2008-2022.
Egyedi beavatkozású print (Ebp), merített papír, jelzett,
próbanyomat, 50×66 cm. Lap alján a művész szárazpecsétjével
Darabanth Auctions
ロット10278
+3枚
Victor Vasarely (1908-1997): Op-art kompozíció. Szitanyomat, もっと見る
Victor Vasarely (1908-1997): Op-art kompozíció. Szitanyomat, papír.
Jelzett, számozott: 121/300. Üvegezett keretben. 81x60 cm. / Victor
Vasarely (1908-1997): Op-art composition. Screenprint on paper.
Signed, numbered: 121/300. Framed. 81x60 cm
Darabanth Auctions
ロット10279
+2枚
Maurer Dóra (1937-): B 12, 1971. Akvatinta, mezzotinto, もっと見る
Maurer Dóra (1937-): B 12, 1971. Akvatinta, mezzotinto, papír.
Jelzett. 47x25 cm. Paszpartuban. Párdarabja reprodukálva: Maurer
Dóra grafikai munkássága 1957-1981 - Nyomhagyás / nyomtatás, 144.
Bp., 2017, Magyar Képzőművészeti Egyetem 47x25 cm / Dóra Maurer
(1937-): B 12, 1971. Aquatint and mezzotint on paper, signed, in
passepartout. 47x25 cm
Y年m月d日@H:i